Fanpage Facebook: http://www.facebook.com/pages/katoskablogcz/106010276144926
Jelikož se mi hromadil spam v komentech, prošla jsem na moderovaný komenty
Vím o nefunkčních uploadech, zkusím to vše nahrát, jenom trpělivost :)

Leden 2012

Uvízly jsme v sociálni síti

29. ledna 2012 v 18:13 | Katoska |  Co mě zaujalo a jiný věci...
Dalo by se říct, že jsme chyceny v sociálních sítích, kde jsme ale uvízli dobrovolně a bez nátlaku. No možná jen s takovým malým nátlakem, když je tam xy kámošů a kámošek, tak proč tam nebýt?? Ale na druhou stranu, proč se nelišit a nebýt tam? Jak jsem jednou psala o Facebooku, taky jsem tam, kdybych nehrála jednu hru, asi bych tam bylo omnoho méně. Ale pěkně popořádku. Jak vlastně nejznámější a nejrozšířenejší síť vznikla? Za vším je ďábel jménem Mark Zuckerberg, který vytvořil síť, která měla pomáhat studentům. To, že se to uchytilo a rozšířilo není vlastně jeho vina.

Rolák na Jamajce?

28. ledna 2012 v 23:16 | Katoska
Je rok dvacet tucet a Kato se rozhodl udělat po měsíci+ existence nealbumovýho tracku Rolák jeho remix. A jak to tedy dopadlo? Jamajčané si stejně žádnej rolák neoblíknou, ale tohle by se jim líbit mohlo. Osobně se mi asi víc líbí originál, kdy obsah textu souhlasil s beatem, tohle je poněkud veselejší. Taky text prošel mini úpravami. Je to stejně na každým, co se mu líbí víc, ale je to dobrý. Takže, kdo by chtěl tuhletu "maličkost", stahujte na soundcloudu anebo jenom se nechte ukolébat videem na youtube-u.

Katapult No.1

25. ledna 2012 v 22:51 | Katoska |  Katopult
Kde bylo tam bylo .... na internetovým rádiu hiphopstage vznikl pořad Katapult (pozdejc psáno Katopult). První díl měl Kato před více jak měsícem. Prvním hostem, nebo hostmi, byli tři ze spřátelené skupiny Gambrz reprs, kde jak je známo funguje DJ Maro. Téhle partě jsem, přiznám se, ještě nepřišla celkem na chuť. A zatím jsem ani neposlouchala všechny písničky. Někde jsem četla, že je přirovnávají k Chaozzu, hm nevím, nezdá se mi. Takže zpět k pořadu. Přes všechny technický trable, kde Kato nevěděl co a jak, byl to velice povedený počin. Kluci o sobě moc toho neprozradili, takže ani nevím, v jakým stavu přišli na svůj název (docela by mě zajímalo, co je to to "gambrz", ale jestli to vědí sami....). Jak je známo, funguje u nich jakási úchylka v převlecích, ale kdy a proč to začalo se Kato zapomněl pak zeptat. V pořadu zaznělo kupa dobrý muziky (zejména zahraniční), pak celý album Gamrbz + něco navíc. I když to bylo takový neprofesionální, bylo to jednoduše roztomilý. Záznam bez písniček zde (nevím proč, ale když poslouchám ten konec, tak bych doplnila... hiphopstage vás nudí :D) Takže jsem se těšila na další pondělí a na další Katapult.
Další díly snad brzy ;)

Rok 2011 a jak jsem ho viděla já. A co rok 2012?

19. ledna 2012 v 14:07 | Katoska |  Co mě zaujalo a jiný věci...
Koncem nebo začátkem roku zvyknou lidi bilancovat uplynuvší rok. Udělám to i já i když nejsem zrovna příznivcem podobných aktivit. Ale budiž. Nebude to asi klasika, co píšou jiný, ale proč se nelišit?
Pro mě byl rok 2011 v něčem významný a o ty malý radosti se tady s váma podělím. Nejdřív se chci poděkovat za přízeň lidí, co tady vůbec vlezou. Proč? Když jsem před léty zakladala blog (2007), byl to spíše popud ze strany (i když o něčem takovým nevěděli) Prago union. V čem jako? Oficiální stránky se stali nefunkční a tak těch pár novinek, co bylo kolem

Záznam z Mixxxéru

9. ledna 2012 v 13:55 | Katoska |  Prago union
Před časem jsem slíbila, že se kouknu po pořadu, ve kterým byl na poslední chvíli hostem Kato. I za těch pět minut, co rozhovor trval, bylo řečeno celkem dost. Zhuštěný materiál by se dalo říct. Takže řeč byla o křestu s Hněddýma smyčcema, o desce a nebo strastiplný cestě do studia s ne celkem košér soutěžní otázkou. V archivu TV Očko jsem to nenašla, takže dávám k mání svůj záznam, pro technický možnosti mého netu je to ne až tak kvalitní, ale je. Kdyby někdo nevědel, tak je to 14.11.2011 po koncertě v Bratislavě.

Street art aneb když ulice žije!

3. ledna 2012 v 23:49 | Katoska |  Co mě zaujalo a jiný věci...
Nejde mi projít jenom kolem bez povšimnutí. Na pár stránkách, třeba i na přiblblým facebooku jsem našla odkazy na perfektní umění vyskytující se přímo na ulicích. Jsem bezpochyb kreativní člověk a graffity jako takové se mi líbí. Jenom když nějaký "pošahanci" jenom načmárají sví jméno na sloupy, podchody a nebo historické budovy (jak je známo, jména hloupých na všech sloupcích) tak to rozhodně umění není, je to jenom vandalizmus. Ale jo, chápu, jde o adrenalin, ale

21. Hey!

2. ledna 2012 v 1:32 | Katoska |  Dezorient express
Musím se přiznat, že čím dál častějc trhnu hrůzou,
Co kdyby skončilo tohle mý rande s múzou?
Vždycky jsem si myslel, že bych bez hudby nedokázal žít.
Dneska už ale vim, že by to holt muselo ňák jít.
Možná je vážně na čase dostat rozum a být na tomhle světě konečně co k čemu,
Zasadit strom, ne ganju, postavit dům a ne si hlavu.
No a v ten moment se vždycky oklepu a zasměju se tomu,
Mávnu rukou a pošlu zas dál brko.
Každýmu náleží po právu minimálně po pávu
A budem to zas sypat jako z rukávu.


Další koncík? Proč ne, Prago jednou nestačí....

1. ledna 2012 v 18:38 | Katoska |  Prago union
Něco na úvod. Někdy se při psaní článků řídím heslem: "Ani Řím nepostavili za den" a tak něco tady v rozepsaných čeká hodně dlouho. Ale nakonec jsem se k zfinalizování reportu nakonec dokopala. Tak jak jsem to sepsala? Čtěte.
Ani ne měsíc od posledního koncertu se živou kapelou jsme si to v obvyklí sestavě štrádovali na další Prago. Lístky byli zamluvený a tak jsme po informaci, že Prago budou kolem 23 hod. zvolili pozdější vlak. Možná byl nakonec až moc brzký, ale tak má to sví plusy a mínusy vždycky. Klub jsme znali akorát tak z tabulky na bráně, protože v tomhle klubu měli mít