Fanpage Facebook: http://www.facebook.com/pages/katoskablogcz/106010276144926
Jelikož se mi hromadil spam v komentech, prošla jsem na moderovaný komenty
Vím o nefunkčních uploadech, zkusím to vše nahrát, jenom trpělivost :)

Vzpomínaní s Affrem

17. září 2009 v 12:30 | Katoska |  Chaozz
Po dlouhý době jsem tady zas. Povedlo se mi najít rozhovor s Affrem, kterýho není třeba představovat.

Patří k dost výrazný postavě českýho hip-hopu, mimojiné spolupracoval s Adamem (když chcete Dephem aka Katem) při albu Rigor Mortiz, zná se již věky s Adamem a ostatnými z Chaozzu a tak dále….
Ale zpět k již zmiňovanému rozhovoru. Vybrala jsem pro vás pasáže, kde jsou informace z dávnych dob související s Chaozzem a s Adamem.

Jenom taková ta zmínka...

"I když to není úplně pravda, protože já do toho přišel ve chvíli, kdy měl Chaozz vydávat desku, a už vlastně tehdy byla celá scéna jasně bipolární. Takzvaný underground charakterizovaný například Penerama, WWW, Coltchou a na druhé straně barikády Chaozz. A my jsme byli kamarádi s Chaozzem, protože - ostatně Skupla z té první party se později připojil k nám - nás všechny zajímala ta muzika...... Byli jsme mladí, neměli jsme žádné srovnání s ničím, a tak jsme ani nedokázali poznat, že ten Chaozz to nedělá třeba zas tak dobře."

Tehdejší mladí hiphopeři se setkávali v klube Radost a řešilo kromě hip-hopu i nějaký ten pokus o vlastní časopis (pozdeji známí Bbarák), co já třeba nevědela, že i Adam "měl na to zálusk", jenže Adam je Adam a krom pár alb nic nedotáhne ke zdárnému konci.

"Pamatuju si dodnes na rozhovor, který jsem měl se Skuplou v Radosti na tohle téma, a říkal jsem mu, že bych strašně rád dělal časák, ale že si neumím představit, že bych tady s partou, kterou jsem měl moc rád, neseděl každý den a dělal něco jiného. On mi na to řekl, že to se nedá nic dělat, že když chci něco dělat, tak tady nemůžu sedět. Budu doma a dělat na tom časáku a oni to pak strašně ocení a bude to super. Hodně mě v tom podporoval, a když jsem se vrátil z prázdnin, tak už jsem si představoval logo a ve svém diáři jsem sepsal na tři strany nejrůznějších názvů a nemohl jsem se dočkat, jak klukům řeknu, že chci rozjet časák. Nicméně Adam (Deph, později Kato) mi na to pak řekl, že je to super, že chci rozjet časák, ale že on už ho má hotový. Přinesl ukázku z prvního čísla Tha Realness, kde na titulní straně byl Nas a následoval rozhovor s Geniusem, který dělal tehdy A To The K, hiphopový DJ a zároveň generální ředitel české pobočky Sony.Nicméně nakonec z Adamova časáku nikdo neviděl víc než tu jednu stránku, takže když se dlouho nic nedělo, tak jsem o tom znovu začal uvažovat, ale narážel jsem na ten samý problém, o kterém jsem mluvil už předtím."
Pozdeji začal i sám Adam psát do Bbaráku, jak je to teď, to nevím…

Dočtete se i podrobnosti o sporech, ktoré probíhali na CZ HH-scéně, je zajímavé počteníčko…
"S Mokrášem jsem měl problém předtím na Ladronce, kdy hlavou zlomil Adamovi nos kvůli tomu, že měl na něj kecy ve skladbách, protože jen prudil a jediné, co dokázal, bylo házet pivo po The C.C.C.

…Tady si to taky dokážu nějak vysvětlit, ale co Kato, to nevím. Pamatuju si ale, jak mi vždycky říkal: "Co blázníš, on je beefmaster, ale nebere to vážně. Ve skutečnosti je to jen taková prdel."

Jěště jedna malá informace, po vydání alba Rigor Mortiz si začli říkat Seccta Rigor Mortiz.

Snad jsem někoho zaujala a kdo by chtěl vědet víc, tady je celý rozhovor- je ale těžký se tím prokousat, zabere vám to spoustu času.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama