Fanpage Facebook: http://www.facebook.com/pages/katoskablogcz/106010276144926
Jelikož se mi hromadil spam v komentech, prošla jsem na moderovaný komenty
Vím o nefunkčních uploadech, zkusím to vše nahrát, jenom trpělivost :)

Chaozz ve Filtru

10. února 2009 v 12:10 | Katoska |  Chaozz
CHAOZZ v časopisu FILTER!!!V prosincovým vydání (speciál k 24. výročí hip-hopu) se objevil článek, kde se vzpomínají i Chaozz. To tak je vždycky, když si chce někdo i po tolika letech "otřet hubu" o začátky. Autor článku to možná nemyslel špatně, přesto mě naštval. Celej článek (jistě nestraný) je pro mě dost sarkastický a odsuzující (můj názor).

V době, kdy začínal Chaozz (1996) byl český hip-hop jak se říká v plenkách. Byly položeny základy, ale nikdo se neměl k tomu, aby vybudoval nějakou hip-hop scénu. Kluci, který byli teenegeri (Deph jenom 16) si šli udělat desku, chtěli hip-hop prosadit a zviditelnit. No a nevím, jestli tohle někdo zapře, ale PODAŘILO SE! Je pravda, že firma si chtěla napakovat kapsy a protože to byli mladí kluci, kteří ani nevědeli, že se jejich deska vůbec bude prodávat, tak to dopadlo, jak to dopadlo. Cez nějaký předsudky si bohužel pošpinili své jméno.
Po přečtení se sama sebe ptám, jestli Chaozz měl naivní texty (možná někdy nevyzralé, to jo, ale napište v 16 texty, který mají hloubku) tak co mají ty texty "velkej hip-hopových králů", který vznikají teď znamenat? Jak bylo napsáno, že Deph psal texty ve škole, tak asi proto se naučil psát tak skvělé texty. Možná v roce 1996 byli ty texty jemně "nepříliš umně rýmované", ale jak šel čas, ty slova v textu měli svý místo a nikdo je teď odtud nevytrhne, protože by tam NĚCO chybělo.
Skouknete si pořad "Noc s andělem", kde je to plný undergroundu (pak se zdá, že nikdo neví, co to vlastně je), začátků Chaozzu...se autor asi inspiroval. No a dost věcí kolem Chaozzu se tady osvětluje.
Nevím, jestli česká hip-hopová scéna jde správným směrem, já myslím, že ne. I to, co bylo dobrý, se přispůsobuje textem o sexu, chlastu a tak dále... Pro mě musí mít text "výpovědnou hodnotu", kde se o tý době něco dovím. Třeba z Chaozzu víme, že svět měl problémy s rozšířením HIV, byl celej humbuk kolem přechodu z 1999 na 2000 (díky Chaozzu na to nemůžu zapomenout)... I Kato řekl, že deska má být jako dobrá knížka, kterou odložíš do knihovny a nestratí na své platnosti....
A že Deph teďkom Kato (aby podle jména neměli lidé předsudky....co svědčí samo o sebe) nemá až takovou tvorbu jako kdysi, je to sice naškodu, ale je to teďkom muž, co se musí uživit a měl i zdravotní potíže...
Nový hip-hopový "svět" poslouchají 12-16-ti letý kluci a myslím, že Chaozz v pohodě budou poslouchat čtyřicátníci a budou se na tom bavit pořád.
Tak nechte mě ten pohodovej svět...

P.S. díky za upozornení kámošovi Jechovi, kde najdete i celej článek
P.S. Osekaná verze tady
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama